Informace o nás

Jsme odbor KČT Podbořany, který nabízí nejenom svým členům, ale všem, co chtějí protáhnout svoje tělo – PĚŠÍ TURISTIKU na Podbořansko a i do trochu vzdálenějších koutů republiky. Pořádáme místní pěší akce,  naučně – poznávací, uskutečňujeme akce pro děti.

Historie projektu

Psal se 3. prosinec 1978, kdy se uskutečnila vůbec první pěší akce podbořanských turistů. Zakládajícími členy byla parta 10 nadšenců pro pěší turistiku kolem 19 násobné mistryně sportu Jany Polanské (dříve Králové). V roce 1994 nahrazuje v předsednictví Janu Polanskou pan Ing. Václav Růžička, v roce 2005 je vystřídán panem Jaroslavem Vöröšem. Po ročním působení v roce 2006 novým předsedou se stává Zdenka Krůtová a je jím do 11.1.2014. Novým nástupcem se stává Mgr. Jana Hoťková.  Naše turistická základna se stále rozrůstá, v roce 2013 je nás již 80 členů.  Až do 30.6.2012 jsme organizovaní v Tělovýchovné jednotě Podbořany a zároveň v Klubu českých turistů. Od 1.7.2012 jsme začleněni jen do Klubu českých turistů s vlatním IČO a účtem.

Naši uživatelé

Poznej své okolí! Tím bychom chtěli pozvat Vás čtenáře našich webových stránek na pěší turistiku Podbořanskem. Že nevíte, kterou akci si vybrat? Máme svůj Kalendář turistických akcí, stačí jej otevřít a vybrat si. Akcí se mohou účastnit nejen dospěláci, ale také děti. Jeden z turistických pochodů je speciálně pro děti, pořádaný na přelomu prázdnin a začátku školní roku.  A komu nestačí špacírka do blízkého okolí, může s námi poznávat i vzdálenější kouty republiky.

Mgr. Jana Hoťková

Nashledanou děkujeme za návštěvu a napište nám.